बसपार्क निर्माणको प्रक्रिया सुरु

धनगढी- कैलालीको धनगढी उपमहानगरपालिका–३, कालिका नगरमा प्रस्तावित बसपार्क निर्माणका लागि आवश्यक प्रक्रिया सुरु भएको छ । उपमहानगरपालिकाको समन्वयमा नगर विकास कोषले बसपार्क निर्माणको प्रक्रिया अगाडि बढाएको हो ।

सो स्थानमा बसपार्क निर्माणका लागि स्थलगत सर्भेसमेत गरिएको छ । बसपार्कको विस्तृत आयोजना प्रतिवेदन ९डिपिआर० निर्माणका लागि सर्भेको काम भएको वडा नम्बर ३ का वडाध्यक्ष राजबहादुर ऐरले बताए ।

Bhancha ghar0

‘बगरका रूपमा रहेको ऐलानी जग्गामा बसपार्क निर्माणको प्रस्ताव गरिएको हो,’ उनले भने, प्रस्तावित बसपार्क निर्माणको प्रक्रिया अगाडि बढेको छ ।” अध्यक्ष ऐरका अनुसार १६ हेक्टर क्षेत्रफलमा सुविधासम्पन्न बसपार्क निर्माणको प्रस्ताव गरिएको छ ।

सो जग्गाको भोगाधिकार प्राप्तिका लागि कानुनी प्रव्रिmया अगाडि बढाइएको छ । राष्ट्रिय वन क्षेत्रको नाङ्गो जग्गा रहेका कारण त्यसको भोगाधिकार आवश्यक परेको जनाइएको छ ।

सोही स्थानमा वडा प्रहरी कार्यालय निर्माणको प्रस्ताव पनि गरिएको छ । अर्कोतिर खेलमैदानका लागि पनि जग्गा छुट्याइएको छ । खेल मैदान घेराबारका लागि प्रतिनिधि सभा सदस्य डिल्लीराज पन्तले १० लाख रुपियाँ बराबरको कार्यक्रम प्रस्ताव गर्नुभएको छ ।

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.