कैलालीमा उद्योग प्रवर्द्धन सहयोग कार्यक्रमका लागि ३३ उद्योग छनोट

RBB Bank Suvakamana
Purbadhar dadeldhura

कैलाली- कैलालीमा ‘एक निर्वाचन क्षेत्र एक उद्योग प्रवर्द्धन सहयोग कार्यक्रम’ अन्तर्गत ३३ उद्योग छनोट गरिएका छन् । घरेलु तथा साना उद्योग कार्यालयले जिल्लाका १० निर्वाचन क्षेत्रबाट ती उद्योगलाई अनुदानका लागि छनोट गरिएको हो ।

प्रदेशसभामा १० निर्वाचन क्षेत्र रहेको कैलालीमा ३० उद्योग छनोट गरिनु पर्ने भए पनि एक निर्वाचन क्षेत्रबाट तीनवटा गरी ३३ वटा उद्योगलाई अनुदानका लागि छनोट गरिएको घरेलु तथा साना उद्योग कार्यालयका लेखा अधिकृत टिकेन्द्र प्रसाद जोशीले बताए ।

Malpot office dadeldhura

लामो समय देखि सञ्चालनमा रहेका उद्योगको स्तरोन्नति गर्न एक निर्वाचन क्षेत्र एक उद्योग प्रवद्र्धन सहयोग कार्यक्रम कार्यान्वयनमा ल्याइएको उनको भनाइ छ । सुदूरपश्चिम प्रदेश सरकारले कार्यान्वयनमा ल्याएको एक निर्वाचन क्षेत्र एक उद्योग प्रवद्र्धन सहयोग कार्यक्रमका लागि चालु आर्थिक वर्षमा १ करोड ५० लाख रुपैयाँ बजेट विनियोजन गरिएको छ । घरेलु कार्यालयमा दर्ता भएर सञ्चालनमा रहेका सबै प्रकृतिका उद्योगको स्तरोन्नतिका लागि अनुदान स्वरुप रकम उपलब्ध गराइने लेखा अधिकृत जोशीले जानकारी दिए ।

उनले छनोट गरिएका प्रति उद्योगलाई ३ लाख रुपैयाँ देखि पाँच लाख रुपैयाँ सम्म अनुदान उपलब्ध गराइने बताए । छनोट भएका उद्योगका सञ्चालकले उद्योगलाई आवश्यक पर्ने औद्योगिक उपकरण, मेसिनरी सामान लगायतका सामग्री खरिद गरेको बिल कार्यालयलाई उपलब्ध गराउनु पर्ने प्रावधान छ । खरिद गरेको बिलका आधारमा रकम भुक्तानी गरिनेछ । लेखा अधिकृत जोशीले दिएको जानकारी अनुसार उद्योगीको २० र प्रदेश सरकारको ८० प्रतिशत लागत साझेदारीमा अनुदान दिइनेछ ।

अनुदानका लागि छनोट गरिएका उद्योगका सञ्चालक सँग सम्झौता गर्ने काम सम्पन्न भई कार्यान्वनको चरणमा छ । कार्यालयका अनुसार डेरी, फर्निचर, मौरीपालन, कृषिजन्य लगायत स्थानीय कच्चा पदार्थमा आधरित उद्योग अनुदानका लागि छनोट गरिएका छन् । उद्योग स्थापना भए देखि हालसम्म सरकारी निकायबाट सो कार्यक्रमका लागि औद्योगिक उपकरण तथा मेसिनरी सामानमा पछिल्लो तीन वर्षयता सहयोग तथा सहायता नलिएको हुनु पर्ने प्रावधान छ । सुदूरपश्चिम प्रदेश सरकारको उद्योग, वन, पर्यटन तथा वातावरण मन्त्रालयले चालु आर्थिक वर्षमा कार्यान्वयनमा ल्याएको सो कार्यक्रम नयाँ हो । उक्त कार्यक्रम प्रदेशका नौ वटै जिल्लामा घरेलु तथा साना उद्योग कार्यालय मार्फत सञ्चालन भइ रहेका छन् । रासस

add haru
Dadeldhura Aspatal & Ban
Loading...