दार्चुलामा सुदूर स्वास्थ्य निदान पालिका स्तरीय वृहत् स्वास्थ्य शिविर सञ्चालन

दार्चुला- दार्चुलाका तीन वटा स्थानीय तहमा यूथ भोलिन्टियर ग्रूपले सुदूर स्वास्थ्य निदान पालिका स्तरीय वृहत् स्वास्थ्य शिविर सञ्चालन गरेको छ । असोज ३० गतेदेखि कार्तिक ४ गतेसम्म संचालन हुने शिविरको आइतबार उद्घाटन गरिएको छ । कार्यक्रममा वृहत् स्वास्थ्य शिविरका संयोजक दिवानसिह धामीले स्थानीय स्तरबाट जनसमुदायसम्म स्वास्थ्य सेवा पुर्याउने उदेश्यले उक्त कार्यक्रमलाई संचालन गर्न समन्वय गरेको बताए ।

युथ भोलिन्टियर ग्रुपको संयोजन तथा बिर अस्पतालको प्राविधिक सहयोगमा शैल्यशिखर नगरपालिकाको केन्द्र गोकुलेश्वरमा आइतबार र सोमबार गरि दुई दिने शिविर संचालन गरेको छ । यस्तै मालिकार्जुन गाउँपालिकाको केन्द्र शंकरपुर, पस्तीमा (कार्तिक १ र २ गते) र महाकाली नगरपालिकाको केन्द्र खलंगामा (कार्तिक ३ र ४ गते) विषेशज्ञ चिकित्सकहरूबाट उपचार तथा परामर्श दिइने छ ।

वरिष्ठ हाड जोर्नी तथा नसा रोग विषेशज्ञ डा। बिजय गुरुङ, महिला प्रजनन तथा स्त्रीरोग विषेशज्ञ डा। केशव आचार्य, मानसिक रोग विषेशज्ञ डा. ईश्वरी खनाल, जनरल एन्ड प्लास्टिक सर्जन डा.निरन महर्जन र फिजियोथेरापिस्ट डा। धनेन्द्र नाथले सेवा दिइरहेका जनाइएको छ । शिविरको आइतबार १ सय २९ पुरुष र १ सय ३१ महिला गरि २ सय ६० जनाले सेवा लिएका थिए।

 

Loading...