डोटीमा सहकारीले  ६९ टन उन्नत जातको मकैको बीउ बिक्री गर्ने

RBB Bank Suvakamana
Purbadhar dadeldhura

डोटी– डोटीको जोरायल गाउँपालिका–४ स्थित लक्ष्मी सरस्वती बहुउद्देश्यीय सहकारी संस्था लिमिटेडले ६९ टन उन्नत जातको मकैको बीउ बिक्री गर्ने भएको छ । सहकारीले किसानबाट सङ्कलन गरी ६९ हजार ६ सय ८८ किलो मकैको बीउ बिक्री गर्ने भएको हो ।

Malpot office dadeldhura

सहकारीले मङ्सिर देखि किसानबाट मकै सङ्कलन गर्न सुरु गरी चैत सम्म प्रमाणीकरण सहित ‘प्याकिङ’ गरेर पुनः बीउ किसान सम्म पुर्याउने गरेको छ ।

यस वर्षको अहिले सम्म १४ हजार एक सय ७० किलो मकैको बीउ बिक्री भइ सकेको सहकारीका व्यवस्थापक ठक्कर बहादुर कठायतले बताए । ७५ हजार ५ सय १८ किलो मकैबीउ बिक्रीका लागि तयारी अवस्थामा छ । सहकारीले प्रतिकेजी ८० रुपैयाँ का दरले बीउ बिक्री गर्ने गरेको छ । सहकारीले अरुण–२, अरुण–४, मनकामना–३, पोषिलो, रामपुर, कम्पोजिट लगायतका विभिन्न उन्नत जातका बीउ बिक्री गर्दै आइरहेको छ ।

सहकारीले विभिन्न एग्रोभेट मार्फत बीउ आपूर्ति गर्दै आएको छ । डोटीको जोरायलमा उत्पादन भएको मकैको बीउ झापा जिल्लासम्मै पुग्ने गरेको सहकारीले जनाएको छ । सहकारीले बिक्री गर्ने बीउबाट उत्पादन भएको मकै विशेष गरेर पोलेर खान, कुखुराका लागि दाना बनाउन लगायतका विभिन्न प्रयोजनमा आउने गर्छ । सहकारीले गत वर्ष ५४ लाख ४० हजार बराबरको ६८ टन मकैको बीउ बिक्री गरेको थियो ।

add haru
Dadeldhura Aspatal & Ban
Loading...