Division ban Pahalmanpur

गोदावरी-४ को कल्भर्ट भत्काएर पुन बनाइँदै

Sostya office Dadeldhura
Purbadhar dadeldhura

अत्तरिया- कैलालीको गोदावरी नगरपालिका वडा न. ४ को बास्कोटामा निर्माणाधीन अवस्थामा रहेको कल्भर्टलाई भत्काएर पुनः निर्माणका लागि प्रकृया अघि बढेको छ ।

स्थानीय जनता र जनप्रतिनिधिहरूले गुणस्तरहीन काम भएको भन्दै विवादित बनेको कल्भर्ट भत्काइने लागेको हो । ठेकेदारले गुणस्तरहीन काम गरेको भन्दै स्थानीयले असार २० गते राती कल्भर्टको ढलानको काम रोकेका थिए ।

Malpot office jogbudha

स्थानीयहरुले गुणस्तरहीन सामग्री प्रयोग गरेर रातीको समयमा कल्भर्ट ढलान गर्न लागेको भन्दै काम रोकेपछि तत्काल वडाका प्राविधिकले निर्माण सामग्रीको ल्याब टेस्ट गरेर मात्रै काम अगाडि बढाउन लगाएको र आधा ढलान गरेको कल्भर्ट भत्काउनका लागि ठेकेदारलाई पत्र पठाइसकिएको जानकारी नगर प्रमुख बिरेन्द्र भट्टले बताएका छन ।

स्थानीय तिर्थ राज जोशीका अनुसार रातीको समयमा ठेकेदारले कम सिमेन्ट प्रयोग गरेर गुणस्तरहीन गिट्टी, बालुवा प्रयोग गरेर कल्भर्ट ढलान गर्न लागेपछि काम रोकेको बताएका छन् । ढलान गर्दा स्थानीयलाई पनि झुक्काएर काम गर्न खोजेपछि अवरोध गरिएको बताए ।

गोदावरी ४ मा हाल संघीय सरकार र नगरपालिकाको ५०–५० प्रतिशत लगानीमा वडाको बास्कोटा, खैराना हुँदै वसन्तपुर जोड्ने करिब ७ किलोमिटर सडक कालोपत्रे र ४ वटा कल्भर्ट निर्माण हुँदैछन । जसको निर्माणका लागि जगदम्बा, मालिका, स्वामी केदारनाथ जेभीले सँग ६ करोड ४५ लाखमा ठेक्का सम्झौता गरिएको छ । सडक निर्माणको लागि ११ करोडको स्टमेट तयार गरिएको भए पनि तिन वटै कम्पनीले संयुक्त रूपमा करिब ४२ प्रतिशत बिलोमा ठेक्का सम्झौता गरेका छन् ।

साढे सात किलोमिटर सडक खण्ड निर्माण हुदै गर्दा पहिलो चरणमा नै यस ठाउँमा ठेकेदारको प्रतक्ष रुपमा काम कमसल प्रयोग गरेको र यस कल्भर्टलाई सुरु देखि नै काम सुरु गराउन आफूले प्राबिधिकलाई निर्देशन गरी सकेको नगर प्रमुख भट्टले बताएका छन, यस ठाउँमा बन्ने संरचना तपाई हामी सबैको हो, गुणस्तरिय काम भएको छ या छैन भनि काम भएको समयमा गाउँले दाजुभाई तथा दीदीबहिनीहरुले पनि प्रतक्ष सहभागिता सहित निगरानी गरी दिन आग्रह समेत गरेका छन ।

Dadeldhura Aspatal & Ban
Jalsorat division office dadeldhura
Loading...