फिफा विश्वकप : ३२ टिमका ८ समूह, यस्तो छ खेल तालिका

एजेन्सी – फिफा विश्वकप २०२२ नोभेम्बर २० बाट सुरु हुँदैछ। उद्घाटन खेलमा आयोजक कतारले इक्वेडरसँग अल खोरको अल बायत स्टेडियममा खेल्नेछ। ३२ टोलीलाई ८ समूहमा विभाजन गरी प्रत्येक समूहबाट शीर्ष २ टोली नकआउटका लागि छनोट भएका छन् ।

समूह एक जटिल फिफा प्रक्रिया द्वारा निर्धारण गरिन्छ। रैंकिंग प्रणालीले आयोजक राष्ट्र र ७ बलियो टोलीलाई विभिन्न समूहहरूमा तोक्छ। भौगोलिक विस्तारको ग्यारेन्टी गर्न, फिफाले ६ वटा योग्यता क्षेत्रहरू परिभाषित गर्दछ । ६ क्षेत्रहरु अफ्रिका, एशिया, युरोप, उत्तर र मध्य अमेरिका, क्यारिबियन, ओशिनिया र दक्षिण अमेरिका हुन् ।

Bhancha ghar0

एउटै क्षेत्रबाट कुनै पनि २ टोली (युरोप बाहेक) एउटै समूहमा हुन सक्दैन, जबकि २ भन्दा बढी युरोपेली टोलीहरू एउटै समूहमा हुन सक्दैनन्।हाडी क्षेत्रमा वर्षाको सम्भावना

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.