जहाज दुर्घटनामा धनगढीका २ जना, शोकमा फूलबारीको ‘एच गाँउ’

धनगढी, १६ जेठ- तारा एयरको विमान दुर्घटनमा परी ज्यान गुमाउनेमा धनगढीका दुई रहेको पुष्टी भएको छ । कैलालीको धनगढी उपमहानगरपालिका १४ एच गाँउ फुलबारीका पुरुषोत्तम गोले र तुलसीदेवी तामाङ्ग रहेका छन् । उनी दुबै जना श्रीमान् श्रीमाती हुन् ।

गलैचा उद्योगको संचालन गरी काठमाण्डौ बस्दै आएका पुरुषोत्तम गोलेले धनगढी उपमहानगरपालिका १४ एच गाँउ फुलबारीमा शिद्वार्थ आधारभुत बिद्यालय स्थापन गरेका थिए । समाजिक अगुवाका रुपमा पहिचान बनाएका गोलेले विद्यालय स्थापनका बखतमा निःशुल्क रुपमा शिक्षक भएर सेवा समेत दिएका थिए ।

Bhancha ghar0

‘फुलबारीको एच गाँउमा शिक्षाको बिकासमा उहाको निकै योगदान थियो’ शिद्वार्थ आधारभुत बिद्यालयका प्रधानाध्यापक तेजबहादुर पाख्रीनले भने-‘म पनि उहाकै शिक्षक हु ।’ उहा सो बिद्यालयका संस्थापक तथा शिक्षक समेत हुन् । अहिले यो बिद्यालयका प्रधानाध्यापक भएपनि उहाले स्थापना गरेको बिद्यालय र अध्यापन गराएका हुन् प्रधानाध्यापक तेजबहादुर पाख्रीनले भने ।

राजा शासनमा तत्कालिन फूलबारी गाविसको युवा संयोजक भएका पुरुषोत्तम गोलले यहा राजनीतिमा संकृय थिए । उनी आफु राजनीतिमा सकृय रहेका बेला फूलबारीमा बिभिन्न सामाजिक कार्यमा सकृय रहदै आएका स्थानीय मेहेश गोले तामाङ्गले बताए । बहुदल आए पनि उनी राजनीतिमा सकृय रहेका महेश बताउछन् । अहिले पुरुषोत्तम गोलेको निधनले तमाङ्ग बस्ती नै रहेको फूलबारीको एच गाँउ नै पुरै शोकमा डुबेको बताउछन् ।

राज बिरेन्द्रको कार्यकालमा २०३६ सालमा दुई बिहाग पाँच कट्टा जमिन दिएर धनुषाबाट धनगढी स्तान्तरण गराएको थियो । उहाँ संगै ९७ घर धुरी बसाई सराई भई आएका थिए । उनी काठमाण्डौमा जेरपाटी गलैचा उद्योग संचालन गर्दै आएका थिए । उनका तिन छोरा र तिन छोरी छन् । मुक्तीनाथ दर्शन गर्न गएका दुबै श्रीमान श्रीमती विमान दुर्घटनामा ज्यान गुमाउनु पर्‍यो ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.