Division ban Pahalmanpur

सुदूरपश्चिममा मन्त्रालय विभाजन गरेर आर्थिक व्ययभार बढाएकोमा कांग्रेसको आपत्ति 

Sostya office Dadeldhura
Purbadhar dadeldhura

धनगढी- नेपाली काँग्रेस संसदीय दलले सुदूरपश्चिम प्रदेश सरकारले मन्त्रालय विभाजन गरेर प्रदेश माथिको थप आर्थिक व्ययभार बढाउने काम गरेको भन्दै आपत्ति जनाएको छ । काँग्रेस संसदीय दलले प्रेस विज्ञप्ति जारी गर्दै सात मन्त्रालय रहेको सुदूरपश्चिम प्रदेशमा मन्त्रालय विभाजन गरेर १० मन्त्रालय बनाएकामा आर्थिक व्ययभार बढाउने काम गरेको भन्दै आपत्ति जनाएको हो ।

Malpot office jogbudha

“मन्त्रालय फुटाएर थप आर्थिक व्ययभार बढाउने निर्णयको काँग्रेस संसदीय दल घोर निन्दाका साथ आपत्ति प्रकट गर्दछ र तत्काल निर्णय सच्याउन प्रदेश सरकारलाई चेतावनी दिन्छ, अन्यथा उत्पन्न परिस्थितिको प्रदेश सरकार आफैँ जिम्मेवार हुनेछ”, संसदीय दलका प्रमुख सचेतक विक्रम सिंह धामीद्वारा जारी विज्ञप्तिमा उल्लेख गरिएको छ ।

आर्थिक वर्ष २०८१/०८२ को वार्षिक विकास कार्यक्रम पुस्तिका (रातो किताब) जस्तो अति संवेदनशील दस्ताबेज अनधिकृत रुपमा सार्वजनिक भएको घटनाको जवाफ नआउँदै प्रदेश सरकारले मन्त्रालय विभाजन गरेर गलत गरेको काँग्रेसको आरोप छ । मुख्यमन्त्री दीर्घ बहादुर सोडारीले आइतबार ४ मन्त्रालय फुटाएर ५ विना विभागीय मन्त्रीलाई जिम्मेवारी दिनु भएको थियो ।

यस अघि ७ मन्त्रालय रहेको सुदूरपश्चिम प्रदेशमा मन्त्रालयको सङ्ख्या १० पुगेको छ । मुख्यमन्त्री सोडारीले भौतिक पूर्वाधार विकास मन्त्रालय, सामाजिक विकास मन्त्रालय, भूमि व्यवस्था कृषि तथा सहकारी मन्त्रालय र उद्योग पर्यटन वन तथा वातावरण मन्त्रालय फुटाएर ५ विना विभागीय मन्त्रीलाई जिम्मेवारी दिएका थिए ।

Dadeldhura Aspatal & Ban
Jalsorat division office dadeldhura
Loading...