Division ban Pahalmanpur

घोडाघोडीमा भेटियो नयाँ प्रजातिको चरा

Sostya office Dadeldhura
Purbadhar dadeldhura

धनगढी- विश्व रामसार सूचीमा सूचीकृत कैलालीको घोडाघोडीमा नयाँ प्रजातिको चरा भेटिएको छ । घोडाघोडी चरा अभय आरक्ष क्षेत्रमा यही जेठ ७ देखि १३ गते सम्म चरा गणना तथा अनुसन्धान गरिएको थियो । सोही क्रममा पहिलो पटक लाल चुच्चे ठेउवा भेटिएको हो । 

Malpot office dadeldhura

घोडाघोडीको बेतहनी क्षेत्रमा एक जोडी लाल चुच्चे ठेउवा भेटिएको पन्छी संरक्षण सङ्घका सहजकर्ता हिरुलाल डगौराले बताए । उनका अनुसार यो प्रजातिको चरा भारत र बङ्गलादेशबाट गर्मी याममा नेपाल आउने गर्छन् ।

यो नयाँ प्रजाति थपिएसँगै घोडाघोडी आरक्षमा चराको सङ्ख्या तीन सय ८१ पुगेको छ । गर्मी याममा बसाइँ सर्ने चराको प्रजाति, सङ्ख्या र अवस्था पत्ता लगाउने उद्देश्यका साथ डिभिजन वन कार्यालयको आयोजना र नेपाल पन्छी संरक्षण सङ्घको समन्वयमा चरा गणना गरिएको हो।

Dadeldhura Aspatal & Ban
Jalsorat division office dadeldhura
Loading...