कैलालीको गोदावरी–१० मा झोला बनाउने तालिम सुरु, जेष्ठ नागरिकलाई छाता वितरण

RBB Bank Suvakamana
Purbadhar dadeldhura

अत्तरिया- कैलालीको गोदावरी नगरपालिका वडा न. १० मा बुधबार देखि नगरपालिका आर्थिक विकास शाखा अन्तर्गतको गरिबि निवारणका लागि लघु उद्यम विकास (मेडपा) कार्यक्रम अन्तर्गत यस १० नं वडामा १ महिने झोला बनाउने तालिमको सुरु गरिएको छ । जस्मा उद्ममशिलता तालिम सिकेका ११ जना रहेका छन् ।

Malpot office dadeldhura

युवा पुस्ताहरुलाई लक्षित गर्दै गोदावरी नगरपालिकाको पहिलो चरणमा वडा न. ९ र १० लाई छनौट गरी बिभिन्न किसिमका तालिम दिदै आएको छ । युवाहरुलाई गाउँबस्तीमा स्वरोजगार भएर केही गरौ भन्न चाहाना भएकाहरुका लागि पालिकाले होजियारी, दुना टप्परी बनाउने, हाउस वाईरिङ, झोला बनाउने लगायतका तालिमहरु संचालन हुदै आएका छन ।

यसै वडा नं. १० मा नै केही दिन अगाडी देखि होजियारी तालिम १५ जना, अचार बनाउने तालिम पनि संचालनको तयारीमा रहेको जानकारी उद्मम विकास सहजकार्ता नरेश साउदले बताए । पालिका भित्र २ वटा वडा छनौटमा गरिएकोमा ९ र १० मा ७२ जना मध्ये गाउँमा नै थोरै लगानीमा कामकाज गर्न सक्ने खालका तालिम दिई जनतालाई उद्ममी बनाउदै आएको छ ।

त्यसैगरी बुधबार एक कार्यक्रमका बिच जेष्ठ नागरिकहरुलाई छाता वितरण गरेको छ । मौसम अनुसार हिउदको समयमा कम्बल/ब्लाङकेट दिदै गरेका वडामा तराईमा लाग्दै गरेको गर्मीलाई मध्यनजर गर्दै वडा कार्यालय भित्र रहेका ३७० जना जेष्ठ नागरिकहरुलाई छाता बितरण गरेको वडा अध्यक्ष रबिन्द्र शाही (गुड्डु) ले जानकारी दिए । वडा भित्र जेष्ठ नागरिकको संख्या धेरै भएको कारण उमेर समूह छनौट गरी ७० बर्ष पुगेकाहरुलाई छाता बितरण भै रहेको बताए ।

add haru
Dadeldhura Aspatal & Ban
Loading...