सुदूरपश्चिमका तराई क्षेत्रमा हुस्सु र कुहिरो

काठमाण्डौ- आज चार वटा प्रदेशका पहाडी क्षेत्रमा मौसम बदली रहेको छ । जल तथा मौसम पूर्वानुमान महाशाखाका अनुसार आज प्रदेश एक, गण्डकी प्रदेश, कर्णाली प्रदेश र सुदूरपश्चिम प्रदेशको पहाडी क्षेत्रमा मौसम आंशिकदेखि सामान्य बदली छ ।

त्यस्तै तराई मधेसमा हुस्सु र कुहिरो छ । मधेस प्रदेश, लुम्बिनी प्रदेश र सुदूरपश्चिम प्रदेशका तराई क्षेत्रमा हुस्सु र कुहिरो लागेको महाशाखाले जनाएको छ । काठमाण्डौ उपत्यकामा पनि मौसम आंशिक बदली नै छ ।

मौसम बदली भए पनि पानी पर्ने सम्भावना नरहेको मौसमविद् सजिना शाक्यले बताए । तराईरमधेसको हुस्सु र कुहिरो पनि घाम लागेपछि बिस्तारै हट्नेछ । आज बिहान काठमाण्डौको न्यूनतम तापक्रम ३ दशमलव ६ डिग्री सेल्सियस मापन गरिएको छ । यो हिजोको तुलनामा शून्य दशमलव ४ डिग्री सेल्सियसले कम हो ।

हिजो बिहान काठमाण्डौको न्यूनतम तापक्रम ४ डिग्री सेल्सियस मापन गरिएको थियो । काठमाण्डौमा दिउँसो अधिकतम तापक्रम १८ डिग्री सेल्सियससम्म पुग्ने अनुमान छ । आज अरु ठाउँको मौसम सामान्यतया सफा नै छ । अहिले पश्चिमी न्यून चापीय प्रणालीको सामान्य प्रभाव रहेको छ ।

Hoolyland
Satyawati
Suchana talim_18
Leave A Reply

Your email address will not be published.